utorok 7. júla 2015

Úroky, inflácia, bankovníctvo...

Táto analýza v linku sa mi páči viac, než pôvodná pod linkom

"Trvalý, nekonečný" hospodársky rast, výroba a spotreba - Prečo je to v tomto chorom, sám seba požierajúcom systéme, nevyhnutné? - Aby neskolaboval!
-----------------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/08/trvaly-nekonecny-hospodarsky-rast.html


V 1. rade si treba uvedomiť, že úrok slúži na skúpenie a zotročenie celého sveta a že peniaze = moc! K tomu boli peniaze v 1. rade vytvorené a až v 2. rade ako platobný prostriedok. Ono je to v podstate tak so všetkým. Ak bežní ľudia majú z niečoho nejaký malý úžitok, ako napríklad z bankovníctva a peňazí, tak si môžte byť sakra istý, že existuje niekto, kto má z toho mega-úžitok o akom sa vám ani nesníva! Mobily detto, ropa detto... Bankárstvo (hlavne to na globálnej úrovni) skutočne slúži na presun majetku z bodu A do bodu B, respektíve od väčšiny k menšine. Teraz mám na mysli globálne bankovníctvo, čiže sa tu nebavíme o nejakých "taľafatkách" ako automobil, dom, domáce kino, vrece zemiakov a podobne, ale o (esenciálnych/strategických) akciách, surovinách, podnikoch, fabrikách, médiách, celých strategických odvetviach, vládach, štátoch alebo o celých regionálnych respektíve globálnych politicko-ekonomických zoskupeniach (bis, eu...)! Ako "pracujú" globálni bankári? Globálni bankári vygenerujú pre seba zisk (= úrok) z peňazí, ktoré sú vytvorené zo vzduchu (frakčné/rezervné fiat bankovníctvo), ktoré nadobúdajú svoju vnútornú hodnotu a krytie prácou otrokov. Za tento "zisk" postupne skupujú (respektíve ho ďalej investujú, ale pre seba a nie pre dobro ekonomiky) a zotročujú celý svet cez médiá, priemysel, korupciu, prevraty, zadlžovanie krajín a následná platba "tvrdou" menou ako ropa, privatizácie... (zisk sa potom neškrtne, ako keď dlžník dá do zástavy napríklad svoj dom; tu sa komplet vypľundruje bohatstvo celého národa), rôzny ilegálny obchod (drogy, zbrane...), cez "vzdelávací" systém, vedu, vydavateľstvá, "kupovanie" zákonov, privatizácie, zotročovanie prostredníctvom dolára (krajiny si musia požičiavať dolár a nakupovať ussácke dlhopisy, čím zase podporujú toho, čo má naň monopol) a podobne.

Čo spôsobuje zvyšovanie cien (1. definícia inflácie) (ak neberieme do úvahy prirodzený úbytok/nedostatok tovaru ako napríklad ropa)? Odpoviem bez okolkov - špekulovanie s cenami!

Čo spôsobuje rast objemu peňazí v ekonomike (2. definícia inflácie)? Požičiavanie peňazí! Prečo si ľudia požičiavajú peniaze? Lebo majú nízke platy, ktoré nestačia pre hedonický život v materialisticko-konzumnej spoločnosti a dakedy nestačia ani na pokrytie základných mesačných výdajov. V tom ale nie je problém, pokiaľ sú to ľudia schopní postupne splácať a vytvárať reálne hodnoty, ktoré pokrývajú nové pribúdajúce peniaze v ekonomike. Všetci to ale nedokážu. Na cenovú infláciu vplýva množstvo faktorov a nemá ju moc zmysel spolu s úrokom rozoberať. Podstatné je to, že oba tieto stimuly vytvárajú tlak na ovce, ktoré sú tak nútené dosahovať čoraz vyššie zisky (znižovať náklady a platy, ojebávať, švindlovať, korumpovať, vykorisťovať, kradnúť, zabíjať...), zvyšovať produktivitu (nahradenie človeka strojom), viac si požičiavať, čo zase náramne vyhovuje mocipánom, keď sa ľudia neustále medzi sebou žerú ako psi. Je tam síce s tým spojený aj určitý pokrok, ale otázka znie: pre koho, za akú cenu a je to vôbec dlhodobo udržateľné bez vytvárania permanentného sociálneho pnutia, nepokojov, vojen a ekologickej katastrofy? Najpodstatnejšia je však ale skutočnosť, že úrok (dividenda) = bezpracný zisk, za ktorý globálni bankstri postupne zotročili celé ľudstvo, ako som to už popísal vyššie! Jednoduché, ale geniálne prolhané! A tupé ovce aj naďalej veria tej sprostej dogme, že úrok = zisk pre banku za jej odvedenú "ťažkú prácu". To je ale pitomosť! Hahahaha! Uvedomte si, že zrušením úrokov a dividendov (pretože medzi nimi nie je rozdieľ) by sa síce znížil nejaký ten tlak na ľudí vďaka nižším cenám (ale moc tomu neverím, že by kapitalista znížil cenu, alebo zvýšil plat) a odstránil by sa parazitizmus príživníkov, ale ľudia by sa aj tak naďalej zadlžovali. Prečo? Lebo žijú v liberálnej hedonicky kozumnej spoločnosti! Pokiaľ nezavediete rozumný strop v ziskoch a spotrebe, tak sa beztak nič nezmení. Na zavedenie tejto koncepcie do života, však potrebujete o tom presvedčiť minimálne väčšinu ľudí, čo na západe absolútne nehrozí. Tam len každý hádže vinu na tých druhých (politikov, ussa, bankstrov...), len nie na seba. Západ musí totálne padnúť na hubu, aby sa prebral z tohto sna a pochopil, čo sú skutočné hodnoty (ani ja to presne neviem) a možno by ani to nepomohlo, alebo by už bolo neskoro.


Inak, nechápem, prečo sa stále niekto čuduje nejakému dlhu, keď súčasný globálny finančný systém (aj ten lokálny pre obyčajné ovce) je založený a postavený celý kompletne na dlhu! Štáty sú hnané (aj cez účelovo vytvorené podmienky) zo všetkých strán k tomu, aby si neustále požičiavali, ľudia sú hnaní, majú si užívať na max, na dlh, nepozerať, čo bude zajtra... tak čo sa tu stále niekto divý nejakému dlhu?! Načo tie zbytočné a nič-neriešiace drísty? Viete vy vôbec, ako to celé funguje? Zamysleli ste sa už niekto z vás nad alternatívou? Áno, pre "chátru" (hlavne tú s 350 euro/mesiac a 2 deckami) je dlh problém, ale o pár patier vyššie je to už iná hra (kasíno), kde sa meria s iným metrom! Prečo sú západné najrozvinutejšie štáty aj najviac zadĺžené? No ale to vlastne ani nie je dlh, to je koloniálna daň - DESIATOK! Hlavne v prípade ussa! A tí si ho budú bezostyšne v rôznych podobách pýtať dovtedy, pokiaľ to budú ostatní ochotne a bez remcania akceptovať, bude sa im dať čím hroziť (atomovky, "humanitárne" bombardovanie, mejdány) a oni sa nebudú mať čím brániť, respektíve dokiaľ sa neobjaví niekto, kto povie: "A dosť! Nebudem ja drieť na nejakého parazita, čo sa zadĺžil na 200 rokov dopredu, aby si mohol žiť 10x lepšie než ja!" Inak, tento zvrátený finančný systém môže v podstate fungovať donekonečna, pokiaľ to budú globálne elity chcieť a bude im to takto vyhovovať, respektíve, kým nedôjdu všetky nerastné suroviny, alebo sa totálne nezamorí celá matička Zem (čo si aj globálne elity uvedomujú a preto sa snažia vykoreniť západnú buržoázne-liberálnu kapitalistickú kultúru; teraz aspoň viete, prečo bol "vynájdený" marxizmus", cez ktorý mal byť konzum obmedzený, čo ale tak úplne podľa plánu nevyšlo, a preto sú dnes v obehu ďalšie likvidačné procesy spadajúce pod technológiu "okien Overtona" v podobe multi-kulti, lgbti, genderu...)! Globálny dlh vážne nie je pre elity problém a väčšinou sa za celú históriu ľudstva riešil odfúknutím prebytočnej pary z hrnca (ľudia aj dlhy) - cez vojny! Taká je realita, tak sa veci majú! Ak ľudia nevedia, čím funkčným (akou alternatívou) tento bordel nahradiť, tak im je zbytočné fňukať. Zatiaľ sa to totiž ešte dá na nás uplatňovať, tak prečo by mali naši páni meniť kone uprostred brodu? No dajte mi jeden zmysluplný dôvod! Keď ani neviete, čo je pre vás vlastne dobré, tak ako to chcete v budúcnosti podporovať? A preto vás ojebe hociktorý profesionálny revolucionár alebo politik, ktorý si vás bude vodiť za nos, ako len bude chcieť a ako to bude vyhovovať páničkovi jeho funkcie! Toto si prečítajte, aby ste boli aspoň v ako takom obraze. Píše sa tam aj o možnom budúcom finančnom systéme - http://chod.sk/bv2g4


Ako vznikajú peniaze? (aj o inflácii)
---------------------------------
http://ako-investovat.sk/index.php/trhy/91-makroekonomika/391-peniaze