sobota 29. októbra 2016

Úvahy o systéme s Hierarchicky najvyšším všeobjímajúcim riadením (Bohom-Tvorcom)

http://leva-net.webnode.cz/products/axiomatika-globalniho-evolucniho-procesu/


Samozrejme, že keď píšem, že Boh urobil, vykonal, rozhodol..., tak to myslím čisto v obraznej rovine / v ľudskej reči - kvôli lepšej predstave! Boh nemá ani meno, ani formu, ani slobodnú vôľu jak človek...

Boh (resp. platné objektívne zákonitosti, ktoré navrhnul), nemôže naraz šokovou terapiou odstrániť GP alebo jeho (krypto)otrokársku biblickú koncepciu a riskovať tak ešte horšie podmienky vo svete (chaos), lebo momentálne lepších objektívne niet (tu pasuje tá analógia: radšej nechať šoférovať autobus plný ľudí vodičom-bláznom než nikým, inak = ešte väčšia katastrofa). Všetko má svoje pravidlá a Boh ich musí dodržiavať, inak by to nebol Boh, ale tyran so svojvôľou. Ale zase ľudia nižšieho rangu kapú jak muchy: na vojny, choroby, nehody, upíjanie/ufetovanie sa k smrti, samovraždy; sú odstavovaní od moci aj skrz genetickú degradáciu, neplodnosť, vymretím celého rodu - javy/procesy prejavujúce sa aj u bohatých a mocných... Boh má k dispozícii rôzne prostriedky korekcie ľudstva, ako mu pomáhať a podporovať v ňom tendencie bližšie k Jeho Zámeru, ale musí postupovať precízne ako chirurg - obrazne povedané, urezať len to, čo nebude mať negatívny vplyv na celok (nevylievať vaničku s dieťaťom celú). Ďalej, prečo napr. zomrel na rakovinu gen. Petrov, Čávez, alebo Chelemendik na mŕtvicu? Prečo Kaddáfiho zradil národ (a vlastne aj Boh, ktorý tým svojim poskytuje určitú ochranu), ktorý nebojoval celý za Líbyu, a naopak Stalina nie (prečo boľševici vyhrali)? Náhoda? Ale kdeže. My už predsa vieme, že náhody vo svete / Vesmíre neexistujú a všetko sa deje podľa určitých objektívnych zákonitostí (všetko má svoju príčinu: "Ani lístok sa bez vetra nepohne."). Čo konkrétne títo robili zle, čo úplne nepochopili (aj signály od Boha, ktorými sa ich snažil zobudiť), v ktorých veciach išli proti Zámeru Tvorcu až do takej miery, že ich Ten nakoniec musel (chtiac-nechtiac) pri ich vysokom chápaní a vplyve na ľudí "odvolať" z tejto reality, aby nenarobili ešte viac škody? "Postavenie zaväzuje, a ak nezavätuje, tak dokáže aj zabíjať." Alebo: Čím vyššou morálkou, chápaním a vplyvom na ľudí človek disponuje, tým je aj jeho zodpovednosť vyššia - nemá už taký manévrovací priestor na zámerné/nevedomé chyby - rámec Božieho dopustenia sa zákonite zužuje. Alebo, má pre Boha vôbec nejaký zmysel "stiahnúť z obehu" napr. takú Merkelbábu (typických "zas-tupcov", marionetky, ktorí väčšinou nemajú na výber a musia počúvať im nadradenejšie úrovne mocenského systému, keď nechcú, aby ich ten - jeho vyššie riadiace časti zlikvidovali?), keď na jej miesto môže prísť min. taký istý nohsled a možno ešte aj horší? Boh skutočne nebude hlupák a jeho objektívne zákonitosti a mechanizmy stále platia a dokonale fungujú.

To je teória a vypadá, že aj každodenná prax. Ty nie si Boh, aby si dokázal posúdiť človeka a jeho činy tak jak On a mohol tvrdiť, že napr. so Šorošom sa seknul, keď ho ešte nestiahnul z obehu. Ty môžeš veci hodnotiť iba zo svojho subjektívneho a obmedzeného pohľadu. Dokonca aj Hitler mal svoje plusy (z pohľadu Boha bol v nemeckých podmienkach Hitler "najlepší" variant, ktorý mohol byť reálne podporený z Hora - Boh nemá slobodnú vôľu tak jak človek a musí dodržovať svoje Pravidlá/Zákony či sa mu to už páči alebo nie), podobne ako Stalin okrem plusov aj mínusy. Nikto nie je vyložene zlý alebo dobrý, lebo každý človek má svoje plusy a mínusy. Dobro a zlo v objektívnej realite neexistujú, je len odklon od miery/optima. Tie objektívne pravidlá a zákonitosti Boha sú určite dokonalé a šlapú tak jak majú, jak švajčiarske hodinky. Napr. tu v diskusii naspodku to diskutér "Pravda sub." jednoducho vysvetlil so Sorošom, prečo ho ešte stále neklepla pepka: * http://afinabul.blog.cz/1303/grigorij-klimov-rodinny-album/komentare/1

... Ak je Boh taký všemocný, tak môže stvoriť taký obrovský kameň, že ho sám nezvládne zdvihnúť? Bola prv sliepka, alebo vajce? Atď., atď... Takto uvažovať je predsa nezmysel/nonsens/absurdné, nebezpečný začarovaný kruh (aj preto, že to nemôžeme nijako objektívne overiť). Je to niečo ako deliť nulu päťkou, stovkou... - vždy to bude blbosť. Boh predsa nie je človekom s jeho ľudskými vlastnosťami ako napr. slobodná vôľa alebo túžba, aby mohol stvoriť tak obrovský balvan, že ho potom sám neunesie. Keď to poviem sedlácky: veď nemá ruky (formu ani meno). Boh-Tvorca je hierarchicky najvyššie, nám zatiaľ poznateľné/vnímateľné (hranica nášho doterajšieho chápania) riadenie Vesmíru (môžme ísť kľudne aj ďalej) - pôvodca/príčina všetkých zákonov/algoritmov Vesmíru, evolúcie...


V čom mám výhodu, že som bol vychovaný v podstate v ateistickej rodine?

No v čom asi, logicky uvažuj.

Min. v tom, že nie som už od mlada kŕmený kadejakými náboženskými dogmatickými bludmi, mýtmi a slepou vierou, ktoré by mi zatemňovali myseľ, a znemožňovali triezvo uvažovať (tým o sebe vôbec netvrdím, že nemôžem podliehať určitým chybným názorom alebo stereotypom - tiež sa vyvíjam, a dúfam, že budem po celý život), vďaka čomu (apriori) nezhltnem len tak hocičo bez pádnych argumentov, ktoré zase nemám až taký veľký problém neskôr prehodnotiť, pokiaľ k tomu existujú opodstatnené dôvody (t.j. snažím sa miesto dogmatického spôsobu premýšľať metodicky/metodologicky a pragmaticky, čo pochopiteľne nie je vždy ľahké/jednoduché).

A ja som nepovedal, že odmietam systém s Bohom-Tvorcom,
ale že som bol vychovaný v ateistickej rodine, čo je rozdiel, ale nie som ateista odmietajúci Božský princíp a stavajúci na piedestál iba matériu.

Práve naopak, podľa môjho doterajšieho pozorovania, praktických skúseností a z doterajšieho štúdia, monoteistický systém s jediným Bohom-Tvorcom, resp. NadVesmírnou NadRealitou alebo VšeDržiteľom (povedané v nedokonalej subjektívnej ľudskej reči), "hovoriacim" s ľudstvom jazykom životných okolností (ktorý človekovi "našepkáva", a do určitej miery určitým spôsobom aj zasahuje do chodu sveta), momentálne pokladám z dnes existujúcich sveto-názorov za najviac reflektujúci objektívnu skutočnosť, resp. najviac pravdivý.
Možno sa dá ísť v chápaní tejto otázky aj ďalej, a dopracovať sa k ešte viac autentickejším sveto-názorom, ale nie som si úplne istý, či je toho človek schopný (a ani to osobne nepokladám za nutné k vybudovaniu "Kráľovstva Božieho" = skutočného komunizmu = spoločnosti svedomia priamo na Zemi).

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/povedz-mi-zrkadielko-co-je-to-mravnost/