utorok 21. februára 2017

Reakcia na jeden internetový článok

https://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/belousovova-sucasnej-politike-taky-cirkus-nebol-ani-za-slotovej-sns.html


Ak mám hodnotiť názory/odpovede p. Malíkovej uverejnené v tomto článku (v linku vyššie), tak musím podľa 2 rozdielnych úrovní chápania:


Prvá ("sedliacka") - veľmi nízka a naivná úroveň chápania reality/sveta, ktorou disponuje väčšina ovčanov:

Tu s ňou súhlasím skoro zo všetkým, čo povedala.Druhá - vyššia úroveň chápania reality/sveta, ktorou disponuje už málokto:

Tu je to už o čosi horšie, súhlasím s ňou pomenej, až vôbec.

Prečo:


1.
<<Zvlášť v dnešnej dobe je pre Slovensko veľmi potrebné, aby tu existoval silný národný politický subjekt, ktorý bude skutočne zastávať národno-štátne záujmy.>>

Slovensko je neo-koloniálny štát, to za prvé, a
za druhé stále platia 2 základné objektívne pravidlá sociálnych super-systémov (alebo Vesmíru, ak chcete), ktoré neobídete:

"Každý národ má len takú vládu, akú si reálne zaslúži, vzhľadom na priemernú úroveň morálky a chápania jeho ovčanov."

"Všetko prebieha tým najlepším možným spôsobom v súlade s reálnou mravnosťou a etikou (a mierou chápania) všetkých účastníkov procesu."


2.
<<Od svojho vzniku bola SNS postavená na troch základných pilieroch - národnom, sociálnom a kresťanskom.>>

<<Ako hodnotíte nové heslo SNS "hrdo, odborne, slušne", ktoré má predstavovať prerod strany?>>

To sú celkovo dosť vágne heslá, ktoré treba viac vyšpecifikovať.
Dnes už nestačí iba kritizovať, pretože kritikou sme už prežratí zo 26 rokov od pseudo-revolúcie v 89., ktorú sme počúvali z každej strany a môžeme aj dnes napr. na internete, koľko sa nám ráči.
Už by bolo načase začať ľuďom predkladať okrem samej kritiky aj nejaké realistické, funkčné a presne rozpracované objektívne lepšie alternatívy (predstavy) k súčasnému systému/stavu, bez čoho sa ďalej nepohneme.

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/10/samo-vzdelavanie-tvorba-mohutneho.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/riesenie-dneska-2.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2017/01/priama-demokracia.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2017/01/zakladne-predpoklady-na-vybudovanie.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/10/co-je-to-neoliberalny-fasizmus-druh.html


3.
<<Čo sa týka národného princípu, ten strana poprela vstupom do koalície so stranou HÍD, ktorá otvorene presadzuje autonómne požiadavky. Strana urobila doslova programovú piruetu, lebo byť v koalícii s maďarskou stranou je niečo, čo si ja osobne a väčšina národniarov asi iba ťažko vedeli niekedy vôbec predstaviť. Programové priority SNS a HÍD sú predsa absolútne protichodné.>>

Kategoricky s týmto názorom nesúhlasím, pretože ak chcete riadiť procesy, ovplyvňovať alebo meniť veci, tak nemôžete zostať bokom ako opustený stĺp (ako napr. ĽSNS, ktorá môže kľudne získať v nasledovných voľbách aj 20% hlasov voličov a ľudovo povedané bude mať z toho prd, ak sa bude ku všetkým stavať odmietavo a hrať sa na tých nepoškvrnených a čistých, ktorí nechcú mať s nikým nič).


4.
<<Napríklad ministerstvo obrany bolo jedným z hlavných partnerov podujatia GLOBSEC, na ktorom bola ocenená Madeleine Albrightová, nie nadarmo nazývaná balkánska mäsiarka. (...) Pred pár dňami odvelil minister obrany našich vojakov do pribaltských krajín na hranice s Ruskom. (...) Takisto minister obrany, nominant SNS v tichosti nedávno otvoril regionálne veliteľstvo NATO vo Vajnoroch.>>

Iba naivita a nechápanie reálnej politiky p. Malíkovou, alebo zámer?
Ak ste si nevšimli, tak Slovensko je protektorát západu (západného a nad-národného kapitálu a jeho vlastníkov - samozrejme, tým globálna mocenská pyramída nekončí), sme súčasťou teroristickej organizácie západu - NATO, ktorá bola primárne vytvorená na zničenie ruského sveta, z čoho nám, či sa to už niekomu páči alebo nie, vyplývajú určité záväzky a povinnosti.
Môže ísť taký minister obrany neo-kolónie, akou je Slovensko, ktorý je v skutočnosti len obyčajnou marionetkou systému a jeho skutočných zákulisných vlastníkov/kurátorov/adminov (samozrejme, nitky smerujú ešte omnoho vyššie až k najvyššej úrovni globálnej mocenskej pyramídy) proti záujmom jeho (viditeľných aj neviditeľných) hierarchicky nadradených pánov?
Triezvo premýšľajte Slováci.
Vy by ste mali tie gule v zamestnaní ísť otvorene proti záujmom svojho zamestnávateľa, firmy, korporácie... kde pracujete a obzvlášť v situácii, keď živíte svoje rodiny a splácate hypotéky?
Ak hej, tak to vám všetka česť.
Čo sa týka ministra (alebo obecne riadiacich verejných alebo súkromných kádrov - zástupcov zákulisných klanov), tak ak by to spravil, tak do rána by bol odvolaný z funkcie; alebo predvčerom znásilňoval upratovačku na ministerstve (zákulisie by zámerne vytvorilo umelú kauzu, resp. v správny čas uvoľnilo kompromitujúce informácie zo svojho trezoru a tak neposlušného politika zdiskreditovalo v očiach ovčanov prostredníctvom svojich mienko-tvorných korporát. meeedií a tým ho aj politicky eliminovalo, a bohužiaľ, značne nechápavé ovečky by im to spapinkali i s navijakom tak, ako im aj dnes neustále žerú rôzne kauzičky väčšinou vyfabrikované na zákazku - niekedy aj samotnými konkurenčnými polit. stranami - aj za účelom odvedenia pozornosti ľudského "paseného dobytka" od skutočných príčin problémov srabu slovenského národa - napr. pseudo-kauza "kapitán Danko" zámerne vytvorená pravdepodobne kvôli jeho "nemiestnym" rečiam o energetike; kauza Galko a iné meeediálne "bomby" slovenskej politiky - niektorí si určite pamätajú aj na pravidelné pokusy pro-západných mienko-tvorných korporát. meeedií diskreditovať p. Malíkovú, keď ešte bola aktívna v politike); alebo v tom horšom prípade by bol do rána, do slova a do písmena tuhý (ako pravdepodobne Dubček; Ducký alebo Valko)!
Politika skutočne nie je žiadna hra a sranda, jak z nej účelovo robia meeediá, ale ide tam skutočne o holý život!

http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/jak-funguje-realna-politika-z-netu.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2015/06/pyramida-moci-vsehovoriaci-prispevok-z.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/10/co-je-to-neoliberalny-fasizmus-druh.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/11/o-meciarovi-meciarizme.html


5.
<<Nazvali to síce regionálnym veliteľstvom, ale všetci veľmi dobre vieme, že ide vlastne o vojenskú základňu NATO na území Slovenska. Vďaka tomu sme sa jednoznačne deklarovali ako nepriateľ Ruska a logicky sme sa tak stali terčom ich rakiet.>>

SR je terčom ruských VKS už od nášho vstupu do NATO, takže nič nové sa nekoná.


6.
<<Pán Danko spolu s rodinou sprivatizovali podnik Lesostav Revúca, doteraz štátu nezaplatili viac ako 50 miliónov a mnohým zamestnancom mzdy. Majetok podniku bol však rozpredaný. Normálne by sa to malo nazývať tunelovanie.>>

http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/na-slovensku-nevladnu-komunisti.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/11/o-meciarovi-meciarizme.html


7.
<<Žiadny Danko, ani nikto iný nemá právo rozhodovať o tom, ako budú poslanci chodiť oblečení, či tam budú používať plagáty a podobne. On si trochu mýli sám seba s celým národom. Pretože v parlamentnej demokracii o tom, ako sa budú politici správať, rozhodujú voliči.>>

Nehľadiac na p. Danka, nemá náhodou politik mandát získaný od voličov, aby mohol podnikať aj určité politické kroky v rámci alebo mimo straníckeho programu podľa svojho vedomia a svedomia?
Nechápem, prečo by nemohol.


8.
<<Pretože v parlamentnej demokracii o tom, ako sa budú politici správať, rozhodujú voliči. Oni majú povedať, že im sa nepáči, že poslanci majú na sebe tričká či jedia horalky. Ak sa to voličom páčiť nebude, tak strany a politikov s takýmito prejavmi voliť nebudú. O tom je parlamentná demokracia.>>

Keby sme to chápali absolútne, tak čo by ste povedali na to, ak by si Slováci zvolili čisto proti-národné strany (ako napr. v 98.)?
Bolo by to podľa vás v poriadku a skonštatovali by ste to sucho iba slovami: "Voliči sa demokraticky rozhodli, bola to vôľa ľudu."?


9.
<<<V čase, keď sme svedkami obrovských globálnych zmien, sa naša Národná rada SR zaoberá tým, kto tam ako bude chodiť oblečený a hlavnou starosťou druhého najvyššieho ústavného činiteľa sú kapitánske výložky.>>

Keby bol slovenský občan uvedomelý, tak by dokázal tieto väčšinou účelové (pseudo)kauzičky meeedií ovládaných určitými mocensko-záujmovými kruhmi totálne odignorovať ako nepodstatné malichernosti slúžiace len na odvádzanie pozornosti ľudí od podstatných vecí, problémov a úloh spoločnosti a kauzičky by zakrátko vyšumeli dostratena a minuli sa očakávaným účinkom ich strojcov.


10.
<<Nikto sa vážne nezaoberá riešením migračnej krízy, s ktorou je spojený terorizmus.>>

Imigrácia (aj tá dnešná) a tzv. medzinárodný (pseudo-islamský) terorizmus sú v podstate projekty globálneho zákulisia na presadzovanie svojich proti-ľudských egoistických plánov, o čom si už dnes čvirikajú aj vrabce na streche (ale chápem, že verejná osoba to nemôže povedať len tak na plné ústa).

https://www.youtube.com/watch?v=hMFTDI0i4Yw

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/03/hlas-europy.html


11.
<<Takisto sú viac ako reálne vážne ekonomické hrozby a zmeny. Vyjadrenia nového prezidenta USA a kandidátky na prezidentku Francúzska o tom, že budú ekonomicky motivovať svojich veľkých zamestnávateľov - u nás je to napr. U.S. Steel, či automobilky - aby vytvárali pracovné miesta v svojich domovských krajinách, môže znamenať, že sa dožijeme odchodu mnohých veľkých investorov zo Slovenska.>>

Automobilky zo Slovenska len tak skoro neodídu, ani keby tu vláda s okamžitou platnosťou od zajtra zvýšila minimálnu mzdu na 700 euro v čistom, pretože také ekonomické eldorádo, akým je Slovensko (pomerne pracovití a kvalifikovaní Slováci), zahraniční investori (= moderní otrokári) nenájdu široko-ďaleko!
A NAŠE US Steel si zo sebou neodvezú, pravdepodobne ho kúpia Číňania.


12.
<<V ťažkých časoch, ktoré prídu, štát zachráni, ak bude pripravený vedieť rozvíjať tie odvetvia a nové technológie, ktoré sú spojené so zabezpečovaním každodenných potrieb občanov. Konkrétne: ľudia budú vždy potrebovať jesť, mať zabezpečené teplo, bývanie, určité služby.>>

Fico a súčasná vláda boli nedávno v meeediách, napr. v tomto článku: * https://www.aktuality.sk/clanok/417109/na-slovensko-mozu-prist-investicie-za-1-8-miliardy-eur/ * práve presne za toto kritizovaní proti-slovenskou (neo)liberálnou SáZkou (nejakým Jurzycom) a najsmutnejšie na tom bolo to, že týmto prirodzeným krokom vlády v diskusii nerozumela ani značná časť pomätených diskutujúcich pod tým článkom - zažratých odporcov Smeru, ktorí absolútne nerozumejú (vďaka svojej chorobnej nenávisti k Smeru a Ficovi) ani tým najfundamentálnejším spoločenským a hospodársko-ekonomickým záležitostiam a nieto ešte reálnej (globálnej) politike, kde už jednoznačne tápu.

http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/jak-funguje-realna-politika-z-netu.html

Takisto, len naprostý debil môže kritizovať Ficove štátne vlaky zadarmo! Skôr by mali ľudia volať po tom, aby v nich štátne orgány vyžadovali dodržiavanie pravidiel a čistoty od cestujúcich (mňa osobne by ale nikdy nenapadlo ničiť verejné - spoločné veci, to je ako keby som si nasral do vlastnej obývačky).

Takýmito absolútne neprístojnými politickými postojmi vyplývajúcimi z nechápania reality/sveta si Slováci iba serú do vlastného hniezda; pília konár pod vlastným zadkom!
Tak čo vlastne chcú?
Majú iba to, čo si aj reálne zaslúžia!

"Každý národ má len takú vládu, akú si reálne zaslúži, vzhľadom na priemernú úroveň morálky a chápania jeho ovčanov."


13.
<<Zostaňme ešte pri kauzách. Minulý rok zúrila kauza okolo odpočtu DPH podnikateľa Ladislava Bašternáka, do ktorej mali byť namočení aj niektorí vysokopostavení politici. Ako by ste sa k tejto kauze postavili, ak by ste sedeli v parlamente?>>

http://cicociciak.blogspot.sk/2016/06/korupcia-nie-je-najvacsi-problem-tohto.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/jak-funguje-realna-politika-z-netu.html