pondelok 26. júna 2017

"A-kategória" EÚ, Slovensko a R. Fico

Slovensko by malo podľa prieskumu (agentúry Polis Slovakia) smerovať do jadra Európskej únie
------------------------------------------------
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/433666-slovensko-by-malo-podla-prieskumu-smerovat-do-jadra-europskej-unie/

Ak budeme v A-kategórii štátov EÚ, tak je tu (okrem iného) aj určitá šanca pre V4 na čiastočné riadenie hlavných procesov vo vnútri západnej EÚ, t.j. šanca na privedenie našich vzdialenejších "bielych bratrancov" k rozumu, inak je s nimi koniec a čaká ich buď kalifát alebo ďalší Reich!
Neviem, nakoľko tu rozumiete reálnej (globálnej) politike a jej aktuálnym procesom, ktoré dnes bežia a budúcim scenárom smerovania Európy a sveta.
Alebo tomu, že dnes ešte pre Slovensko objektívne neexistuje reálna alternatíva k EÚ, a na neutralitu nemáme dostatočnú zdrojovú stabilitu a ani nám ju teraz nedovolia!

Inak, ten prieskum hovorí jasnou rečou, ale aj napriek tomu si budú niektoré ovečky, ktoré sa nevyznajú do reálnej politiky a ich fírerkovia (ktorí to robia iba zámerne), stále myslieť, že R. Fico (a spol.) je debil, ktorý nevie, čo robí a ide proti realite a záujmom Slovenska.

Veď, čo by ste hovorili, keby ste boli na jeho mieste a mali zodpovednosť za celú krajinu (nie ako tí kecálkovia-diletanti odpojení od reality, typu Kotleba, Sulík a pod., bez reálnej zodpovednosti za štát) a všetkých jej občanov, ak si navyše uvedomíte fakt, že dnes pre Slovensko iná reálna možnosť, než je členstvo v EÚ, objektívne neexistuje - hovorili by ste, že Slovensko chce v EÚ hrať druhé husle, alebo byť neutrálnou krajinou?
A máme vôbec na neutralitu?
Nemáme, a ani nám ju teraz nedovolia.

Keby ste boli dostatočne politicky gramotní ohľadne reálnej politiky (resp. niektorí neboli iba platenými užitočnými idiotkami z nejakej "pro-liberálno-demokratickej" americkej mimo/ň/vládky, alebo rovno agentami imitátormi-provokatérmi CIA), tak by ste vedeli, že tu nejde až tak o R. Fica samotného, ale o určité (nízko-frekvenčné = pomalejšie, objímajúcejšie) lokálne a globálne procesy/trendy, ktorých sa môže R. Fico (a spol.) svojim riadením (presnejšie iba drobným regulovaním a korigovaním) len zhostiť v rôznej kvalite, skrátka dodať im svoj určitý osobnostný ráz.
Nič viac dnes žiadny, buď štandardný alebo "neštandardný" politik (hoci to je väčšinou len obyčajná reklamná nálepka pre naivné ovce) (vrátane hurá kotlebovcov, ani keď sa celí postavia na hlavu, ktorí len hovoria to, čo si dnes ešte žiadny štandardný politik vzhľadom na jeho postavenie politickej marionetky nemôže dovoliť povedať a v tomto je zase výhoda "neštandardných" kotlebovcov, nemajúcich prakticky žiadnu zodpovednosť, čo im aj poskytuje určitú osobnú/fyzickú a politickú ochranu, pretože jednak prakticky neohrozujú súčasný zabehnutý systém, vzhľadom k tomu, že nedisponujú dostatočným množstvom kvalitných riadiacich kádrov a už obsadenými riadiacimi funkciami a jednak sa nemusia spovedať svojim voličom za svoje odvážne sľuby a verejné vyhlásenia), ktorý je v celkovej globálnej mocenskej pyramíde prakticky niekde na jej spodku, nad bežnými ovcami; nemôže robiť (a navyše Slovensko žiaľ nie je v takej pozícii ako napr. Rusko, aby mohlo výrazne určovať lokálne a globálne trendy, ktoré zase podmieňujú tie lokálne! - ale ani Slovensko nie je úplne bezvýznamná krajina, veď sme nedávno aspoň čiastočne dokázali zmeniť postoj EÚ ohľadne migrantskej krízy a dnes sme súčasťou transformačného procesu EÚ!).
Bohužiaľ, celková morálka a chápanie obyvateľov Slovenska a ľudstva celkovo (pretože jednoducho povedané, nedá sa vybudovať ostrovček prosperity v žumpe!) potrebné k tomu, aby mohol politik urobiť aj niečo viac, než len byť poskokom určitých zákulisných plánovačov, sú ešte stále nedostatočné, čo je často vidieť aj na niektorých ovečkách a ich naivných príspevkoch v internetových diskusiách (teda za predpokladu, že nie sú len niektorí vedomými špinavými agentami imitátormi-provokatérmi spomínaných zákulisných síl).
R. Fico je momentálne tak akurát pre Slovensko; je výsledkom kolektívneho podvedomia obyvateľov tejto krajiny.
Keď ho porovnám napr. s takým českým premiérom Sobotkou, tak R. Fico je oproti nemu menej pro-americky orientovaný, omnoho výraznejšia osobnosť a schopnejší riadiaci káder - proste skutočný štátnik na naše pomery.
V tomto máme oproti Čechom veľkú výhodu.


Čo dnes ľudia musia minimálne ovládať?
----------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2017/06/co-dnes-ludia-musia-minimalne-ovladat.html


Moja reakcia ohľadne V4 a tak
------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2017/06/este-zareagujem-ohladne-v4-tak.html


Prachy nie sú všetko
---------
http://cicociciak.blogspot.sk/2017/06/prachy-nie-su-vsetko.html