pondelok 19. júna 2017

Moja reakcia ohľadne V4 a tak

Takto vám niektorým naivkám poviem:

Zbytočne zase moc nepreceňujte možnosti V4 (v skutočnosti viac-menej iba západnej neo-kolónie) ( aj keď je tam určitý potenciál), navyše, keď na Slovensku máme množstvo koncernov a korporácií zo západnej EÚ (čím sme zo všetkých členov V4 v tomto aspekte asi najzraniteľnejší), na ktorých sme bytostne závislí.
Môže nám nejaká V4 na čele s Poľskom a Maďarskom so stále veľko-poľskými a veľko-maďarskými sklonmi takou mierou garantovať napr. neporušiteľnosť našich hraníc ako celá EÚ s Natom, keď niektoré poľské a maďarské štátne/nacionálne/regionálne "elity" stále snívajú o, pre nich priaznivej chvíli, keď si nás budú môcť medzi sebou rozporcovať?
My sa nemôžeme len tak ihneď a bezbolestne odstrihnúť od (západnej) EÚ, keď ešte miesto nej neexistuje REÁLNA funkčná bloková alternatíva (tie hurá keci Kotlebu, že teraz hneď vystúpime z EÚ a Nato a začneme sa ihneď starať sami o seba, sú momentálne len báchorky!), naviac, keď nemáme dostatočnú domácu zdrojovú stabilitu pre fungovanie v samostatnejšom móde.
Všetko musí ísť postupne a nie hŕ-hŕ, jak si predstavujú hurá-"patrioti".

Vy plne nechápete reálnemu stavu vecí jak R. Fico a spol.
A čo sa týka reálnej politiky tak už tobôž.

Však čo je to vlastne politik na Slovensku (ktoré je jasnou ne-sebestačnou neo-kolóniou bez dostatočnej zdrojovej stability, aby mohlo byť suverénnejším štátom a do takéhoto stavu ho len tak rýchlo neprepnete, lebo vám chýba príslušný gombík, ani ľudia nie sú na tlačidlo a všetko musí ísť postupne)?
Len obyčajná handra, ktorá nemôže prakticky nič (ani spúšťať určité procesy ako napr. "putinovci" v Rusku - avšak Rusko je úplne iná kategória globálneho významu než prťavé a viac-menej bezvýznamné Slovensko, čo sa však môže onedlho čiastočne zmeniť!), len pomaly (aby sa nenarušila celková stabilita systému) využívať objektívne okolnosti a tendencie (čo R. Fico a spol. rozhodne robia!) v prospech svojej krajiny v takej miere, v akej mu to umožňuje jeho riadiaca gramotnosť, jeho subjektívne chápanie patriotizmu, ostatné domáce riadiace kádre, "opozíCIA" doma, záujmy globálneho a lokálneho zákulisia a hlavne priemerná úroveň chápania a morálky ovčanov doma!
Nič viac nemôže robiť.

Napr. Kotlebu dostatočne zablokovali v BBSK a teraz sa len chlapec neustále vyhovára a fňuká (nespomínam si, že by sa R. Fico neustále na niekoho vyhováral a to by sa rozhodne mal na koho, keby chcel).
Vitaj v REÁLNEJ politike frajere!

Jak funguje reálna politika - Z netu
---------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/jak-funguje-realna-politika-z-netu.html

Globálna pyramída moci
------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/06/pyramida-moci-vsehovoriaci-prispevok-z.html


Ďalší pohľad na tzv. "jadro EÚ" a tak:

> Chýba mu (R. Ficovi) vzdialenejší horizont.

A ty si kto, keď to tvrdíš s takou bohorovnou istotou?
A ty ponúkaš konkrétne aký realistický horizont (plán "B") a ako konkrétne a s kým ho chceš reálne presadiť?
Ja vážne nechápem, kde vy ľudkovia bez teoretických a praktických znalostí z reálnej politiky a zákulisných informácií beriete tú odvahu až drzosť vypisovať po internete takéto odvážne a naivné tvrdenia (často až totálne koniny), ako keby bol R. Fico nejaký malý sprostý chlapec, ktorý nevie, čo robí.
Znova sa pýtam: ty si do riti kto?!

A prečo si myslíš, že to R. Fico a spol. myslia s tým "európskym jadrom" úplne vážne a presne tak, jak sa to bežne vykladá?
Prečo by to nemohlo byť len divadlo pre ovce, niektorých baranov, pastierov a ich psov, aby zostali zatiaľ v kľude/pohode, kým nenastanú vhodné podmienky a nedôjde k realizácii plánu "B"? (Ľudia by sa už konečne mali naučiť, že nemožno všetko brať doslovne, čo nejaký politik povie.)
A čo by ste hovorili, keby ste boli na jeho mieste a mali zodpovednosť za celú krajinu a všetkých jej obyvateľov, ak si navyše uvedomíte fakt, že dnes pre Slovensko iná reálna možnosť, než je členstvo v EÚ, objektívne neexistuje - hovorili by ste, že Slovensko chce v EÚ hrať druhé husle?

R. Fico (a spol.) je náš jediný hospodár s realistickým pohľadom na vec a iného skrátka nemáme!
Na to nezabúdajte.

Zato Kotleba môže robiť svaly tak jedine medzi svojimi vyholencami a frustrovanými naivnými jedincami nechápajúcimi reálnu politiku a súčasný stav vecí (ktorí nemajú chuť sa samo-vzdelávať, aby lepšie chápali jak reálnej politike, tak aj objektívnej realite).


Áno, tu si poniektorí chlapečkovia v trenclách na geo-politickom pieskovisku stále neuvedomujú, že bez EÚ je Slovensko dosť v riti, lebo zatiaľ inej realistickej alternatívy objektívne nemáme!
A na tie populistické báchorky od Kotletu (ktoré táral napr. v poslednej diskusii so Šulínom) radšej rýchlo zabudnite!

Ak by si chcel reálne vystúpiť z EÚ, tak najprv by sa musela postupne za behu vytvoriť nejaká paralelná alternatívna štruktúra (niečo ako BRICS, čínska Hodvábna cesta, Euro-ázijská únia a pod., aby mohlo Slovensko s čo najmenšou bolesťou na ňu plynule prejsť.
Ja tu ale zatiaľ nič podobného významu ako je EÚ, nevidím.
Alebo by muselo dôjsť k nejakej (riadenej) kardinálnej udalosti (udalostiam) - napr. k zrúteniu svetového finančného systému, aby bolo možné otrasené ovečky na Slovensku (aj toho najväčšieho pro-západného euro-hujera - resp. aby títo pod tlakom okolností a ľudí boli prevalcovaní inými názormi) preorientovať na iný smer.


> A čo máme stále iba čakať?

A čo chcete iného robiť?
Revolúciu?
A máte už nejaký presný realistický plán, ktorý môže vyjsť a skutočne zlepšiť súčasný mizerný stav bežného človeka (no zas až taký mizerný nie je - niekde žijú ľudia ešte horšie, na čo nezabúdajte!), alebo budete len pobehovať jak kurence bez hlavy, alebo pobežíte pod vedením nejakého (nastrčeného) "spasiteľa" (zákulisia) jak teľce na porážku?
Nech sa páči, nik vám predsa nebráni.

Ja si naopak radšej počkám na dobu, až bude aj bežný Fero od sústruhu plne ovládať aspoň tieto základné informácie a znalosti uvedené dole v linkoch, a dnes svoj voľný čas a energiu zameriam na samo-štúdium a verejnú osvetu, namiesto vyvíjania činnosti extrémneho rázu, ktorá by nemala absolútne žiadny zmysel a pozitívny prínos:

Čo dnes ľudia musia minimálne ovládať?
----------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2017/06/co-dnes-ludia-musia-minimalne-ovladat.html

Globálna pyramída moci
------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/06/pyramida-moci-vsehovoriaci-prispevok-z.html

Jak funguje reálna politika - Z netu
------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2017/02/jak-funguje-realna-politika-z-netu.html

Súčasný biblický projekt (koncept/koncepcia) globalizácie globálneho prediktora
------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/12/sucasny-biblicky-projekt-globalizacie.html

Riešenie dneška, keď vyriešime "kobylky". Toto treba podporiť, respektíve vyžadovať od našich politikov!
-------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/riesenie-dneska-2.html