pondelok 30. októbra 2017

Župné voľby do BBSK

Za M. Kotlebom v podstate nestoja žiadne reálne výsledky ani činy, len populistické chvastanie a zveličovanie významu tých vecí, ktoré ĽSNS v BBSK, v parlamente a inde spraví.
Veď, čo sa týka napr. tých naivných "desatoro", tak z nich ešte nič nesplnil.
A to, čo on pokladá za "výsledky", sa dá jednoduchými ale pádnymi argumentami vyvrátiť.

Naopak, za R. Ficom a spol. stoja reálne výsledky zásadnejšieho významu, samozrejme vzhľadom na neutešenú situáciu - že SR je len neo-kolónia západu.

Takže, poďme sa pozrieť na prácu M. Kotlebu a spol., že v čom je údajne tak "výnimočná" oproti práci vládnych zlodejov, ako ich on sám nazýva:

1. SR má dnes RELATÍVNE nízky štátny dlh, deficit a dobrý hospodársky rast v porovnaní s ostatnými krajinami Európy, vďaka čomu dnes môže v pohode povoliť tzv. dlhovú brzdu a zobrať si výhodné pôžičky na prospešné verejné veci (napr. stavbu diaľníc), keď sa zanedlho zrušia euro-fondy, lebo z niečoho zatiaľ budeme musieť žiť ako neo-kolónia.
To, že "kotlebovci" znížili dlh BBSK je pochopiteľné, keď skoro nič v kraji nebudujú (alebo len dávajú opravovať cesty za najnižšie ceny, čo je úplné minimum, ktoré zvládne aj cigánsky vajda) a tým pádom na nič neberú úvery. Aj to s tou lacnou posypovou soľou na zimu je skôr na smiech ako na prílišnú seba-chválu.
A najhoršie je, že ľudia to zníženie dlhu v BBSK beztak ani reálne nepocítia (max. sa tie ušetrené využijú na nejakú populistickú ale zbytočnú činnosť) a jedná sa len o takú peknú štatistiku na papieri, s ktorou sa dá pred nechápajúcimi ovcami pekne chvastať. A práve na tomto znižovaní dlhu v BBSK za každú cenu (mimochodom, nejaké znižovanie verejného administratívneho dlhu alebo korupcie v neo-kolónii, ktorá nedisponuje vlastnou menou a v skutočnosti neriadi svoju menovú politiku, nemá prakticky žiaden význam, a navyše, keď takmer celý finálny produkt vyprodukovaný týmto národom, zámerne rôznymi sofistikovanými cestičkami odteká mimo jeho krajinu) sa M. Kotleba snaží vybudovať dobrý imidž jak pre seba, tak aj pre celú ĽSNS.

2. Vystatovať sa s tým, že v rámci toho naivného plánu tzv. "lopát a krompáčov" v BBSK M. Kotleba zamestnal zopár desiatok dlhodobo nezamestnaných Rómov v dobe, keď vláda R. Fica a spol. má už roky vysoký podieľ na tom, že Slovensko je neustále príťažlivou krajinou pre zahraničných investorov, vďaka ktorým sa v rámci celého Slovenska vytvorili min. tisícky reálnych pracovných miest, je dosť smiešne.
Samozrejme, že nejde o žiaden ideálny stav, ale bohužiaľ taká je dnes realita. Sme len neo-kolónia západu, čo nie je len vizitka politikov, ale hlavne občanov Slovenska, ktorí to svojou hlúposťou a ľahostajnosťou dopustili. Veď, čo iného povedať o národe, ktorý sa nechá dobrovoľne zotročiť a zlikviduje pomerne sebestačnú krajinu vybudovanú za toho nenávideného socializmu, za pár hračiek zo západu? No, veľa dobrého určite nie.

3. Zvýšenie platov vodičov MHD v BBSK o pár šupiek je v porovnaní s pravidelným zvyšovaním minimálnej mzdy na celom SR + platov učiteľov, doktorov a sestier (v podstate ide o jedny z hlavných inštrumentov, cez ktoré časť proti-slovenského zákulisia aj pomocou meeedií a mimo(ň)vládok vytvára tlak na vládu, aby tak dosiahli svoje klanovo-korporátne záujmy) skôr na smiech ako na chvastanie.

4. M. Kotleba stále niečo vykrikuje o vládnej skorumpovanosti a klientelizme, ale sám zastáva 3 funkcie (predseda ĽSNS, poslanec ĽSNS a župan BBSK), a keď to zveličím, tak zamestnal na úrade v BBSK už snáď celú svoju rodinu.
Nejedná sa o farizejstvo tak typické pre katolíkov? Ja myslím, že áno.

5. Voliči ĽSNS vyčítajú Smeru, že ich volia podľa nich iba hlúpi starci, stareny (ktorí mimochodom vybudovali túto krajinu za toho nenávideného socializmu, inak by liberasti po tej komédii v 89. nemali čo rozdať západu) a iní blbci, ale ja mám dojem, že z poniektorých voličov ĽSNS sa stávajú také "zelené" nekriticky zmýšľajúce HZDS babky demokratky známe u nás z 90. rokov.

6. Nie som si vedomý toho, že by R. Fico a spol. neustále fňukali, ako im západ, US ambasáda, meeediá, mimo(ň)vládky, "naša" kapitálotvorná "elita" a liberálna a pravicová opozíCIA neustále hádžu klacky pod nohy, ale M. Kotleba len furt narieka ako malý chlapec, aká je tá reálna politika strašne nefér.
Vitaj v realite, s ktorou sa musí R. Fico a spol. potýkať a pasovať už roky!

7. Na jednej strane voliči ĽSNS tvrdia, že M. Kotleba a spol. nemôžu realizovať svoj stranícky program, lebo nemajú dostatočnú politickú podporu, ale už nechápu analogickej situácii a faktu, že R. Fico a spol. tiež majú do veľkej miery zviazané ruky, ale ešte na vyššej úrovni, lebo:
- buržoázne-liberálna "elita" stále vládne svetu a tak isto vládne cez rôzne svoje "chápadlá" a mechanizmy aj na Slovensku, a preto je z pohľadu hociktorého slovenského politika, ktorý by aj niečo chcel dobrého pre spoločnosť vykonať, prakticky nemožné a tiež aj osobne nebezpečné niečo zmeniť (asi sú každému známe prípady JFK, Haidera, Kaddáfího, Husajna a pod. - na SR si regionálna neo-liberálna "elita" USA a jej prisluhovači nakoniec poradila aj s V. Mečiarom, za ktorým stála globálna "elita"; ktorá mala vtedy so Slovenskom iné zámery, ktoré sa nepodarilo naplniť - však V. Mečiar vtedy nehovoril nadarmo o 2. Švajčiarsku, lenže ľudia naň vtedy ešte neboli mentálne pripravení a mám dojem, že ani dnes ešte nie sú)!
- SR je len nesebestačná neo-kolónia bez dostatočnej zdrojovej stability, vďaka čomu môže iba minimálne realizovať svoju zahraničnú aj domácu politiku, a tak jej len zákonite zostáva prispôsobovať sa prevládajúcim trendom jak vo svete, tak i doma (tam hlavne nechápajúcemu davu, od ktorého navyše nemá prakticky žiadnu reálnu podporu).

8. R. Fico a spol. zatiaľ ponúkajú pre SR reálnejší plán, keď hovoria (však, čo iné môže R. Fico za súčasných podmienok hovoriť? - má dnes ako blázon zaútočiť nepripravený, bez zdrojovej stability a reálnej podpory dostatočne chápajúceho ľudu proti ešte stále silnej neo-liberálnej "elite" na Slovensku napojenej na americkú regionálnu "elitu", ktorá by ho následne zrovnala? - taký šialenec a samovrah určite nie je, a evidentne ovláda min. základy politickej stratégie a taktiky - narozdiel od M. Kotlebu sa nachádza v úplne inom postavení a nemôže si dovoliť až do takej miery otvárať papuľu jak M. Kotleba - R. Fico ale nie je zradca, neo-liberál ani podpindosník, ale musí nejako manévrovať v nevýhodnej pozícii, a kto to nevidí, tak je buď slepý alebo politicky negramotný alebo oboje) o budúcnosti SR v rámci tzv. "jadra" EÚ (v ktorom už prakticky dávno sme, kedže sme len neo-kolónia západu, narozdiel od takého Česka, Maďarska alebo Poľska, ktoré napr. ešte nezaviedli euro - aj preto, lebo majú určitú podporu globalistov a domáceho ľudu!), oproti "vystúpme z EÚ a potom sa uvidí", čo by sa však za súčasných podmienok dalo skôr preložiť ako "vystúpme do tmy/vzduchoprázdna...".
Takže, to práve M. Kotleba teraz ľuďom ponúka "vzdušný zámok", hoci to nemusí byť celkovo zlá idea (hlavne za pár rokov, keď sa zmení globálna situácia a okolnosti - zo strany M. Kotlebu a spol. ide v podstate o pozitívne "okno Overtona").

Takže, chcelo by to od niektorých trochu viac kritického uvažovania a nadhľadu, miesto blúznenia a zbytočných emócií.


Luntera nemá zmysel voliť, je to len bábka do počtu, ako skoro všetci.
Ako ani nemá moc zmysel vymieňať M. Kotlebu za niekoho iného.
A za koho?
Je tam vôbec niekto lepší? Pochybujem.

Akože, kľudne volte M. Kotlebu (za neho hovoria niektoré pozitívne myšlienky a vízie do budúcnosti), nemám nič proti, lebo aj skutočne noví politici, nové myšlienky a tendencie sú v politike a obzvlášť v demokratickej spoločnosti nevyhnutné, a ľudia tiež musia nejakým spôsobom vyjadriť svoju nespokojnosť voči súčasnému systému na Slovensku, politikom a pro-západnej liberálnej "elite", a vyvinúť na ňu tlak, aby sa mohli spustiť príslušné ozdravné procesy v spoločnosti, ale hlavne nebuďte zase naivní a nemajte až príliž veľké oči ľudia!
Jediná záchrana je vo vás samotných a nie v "spasiteľoch", skutočná zmena môže prísť len zdola od skutočne chápajúceho a morálneho ľudu (ale dnes sa stále jedná len o ovce a opice), a preto je nutné začať predovšetkým od seba!


Samozrejme, že GP (a jeho periférie ako napr. RKC alebo jezuiti a ich predĺžené chápadlá) nie je hlúpy a nezabezpečuje podporu ĽSNS a M. Kotlebovi len tak pre nič-za-nič.
Ani zbytočne nepodporuje stranu, ktorá sa hlási ku katolíckej vetve pseudo-kresťanstva a k neo-ľudáctvu; ktorá nekriticky vyzdvihuje politiku J. Tisa, existenciu 1. SR; a ktorá znevažuje SNP (teda GP zbytočne nepodporuje stranu, ktorá zaváňa fašizmom), našu socialistickú minulosť, boľševizmus a ZSSR, ale preto, lebo sa po prvé jedná o určité "míny" určené pre slovenskú spoločnosť do budúcna, ktoré bude môcť GP využiť v prospech seba, na ovládanie davu a riadenie procesov na Slovensku;
a po druhé, tá fašistická časť ĽSNS slúži zároveň aj ako poistka pre GP, aby bola ĽSNS držaná nakrátko (väčšina spoločnosti má averziu voči fašizmu), aj ako prostriedok GP pre vydieranie domácej "elity" na Slovensku ("Ak nechcete fašistov, tak nám budete musieť urobiť ústupky tu a tu...")
Je to prosté.


Predpovedanie správania ľudí a ich jednoduchá manipulácia
-----------------
https://www.youtube.com/watch?v=J8Oh3mAhBuk


Diskusia k výsledkom volieb do VÚC
------------
http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-8/#comment-84538