štvrtok 30. novembra 2017

Polo-pravdy (neo)liberálov a pravičiarov

Čím sa dnes hlavne (neo)liberáli a pravičiari snažia manipulovať verejnosť na Slovensku a v ostatných post-socialistických krajinách bývalého východného bloku?

Keď tvrdia obvyklé mantry, že na všetko chýbajú peniaze, lebo u nás oproti "skvelému" západu údajne existuje obrovské rozkrádanie verejného rozpočtu (netvrdím, že sa tu nekradne v rámci zákona, lenže tento problém sa u nás z pochopiteľných dôvodov zámerne meeediálne a pomocou 3. sektora, v oboch prípadoch riadiacich štruktúr financovaných zo západu, nafukuje) a preto, lebo naša ekonomika údajne nie je až tak výkonná jak napr. tá nemecká.
Samozrejme, to je len čiastočná pravda, ktorá platí iba do určitej miery, resp. jedná sa o následky iných hlavnejších problémov a ich príčin, ktoré objektívne existujú, len sa od nich zámerne odvádza pozornosť spoločnosti práve tým vyššie spomenutým.

Aké 3 hlavné skutočnosti zákulisie takýmto spôsobom pred ľuďmi účelovo kryje a zatajuje?

1. SR = neo-kolónia západu bez vlastného národo-hospodárskeho komplexu, a tak v podstate všetko, čo sa u nás vyprodukuje ide preč, aj vrátane ziskov - ide možno až o miliardy euro ročne.

2. Nemáme vlastnú národnú menu, v podstate už ani strategické podnik, a preto sme nútení si neustále požičiavať finančné prostriedky a následne platiť dlhovú službu (sprostredkovane globálnym banksterským úžerníckym klanom - už vieme, o koho ide) - jedná sa možno až o miliardy euro ročne.

3. Banky sú paraziticko-vykorisťovateľské anti-spoločenské inštitúcie, odsávajúce skrze úročný finančný systém peňažné prostriedky z reálnej ekonomiky štátu do špekulatívnej oblasti, a takto ulúpené peniaze slúžia ich vlastníkom (resp. tým, ktorí cez banky realizujú globálnu, zahraničnú a domácu politiku jednotlivých štátov) aj na kupovanie politických strán, korumpovanie politikov a inú ASOCIÁLNU činnosť (napr. osprosťovanie národa cez mejnstrímové mienko-tvorné meeediá a pod.).


Bezúročná ekonomika - alternatíva k súčasnému finančníctvu + vysvetlený dnešný finančný systém
------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/01/bezurocna-ekonomika-alternativa-k.html