utorok 12. decembra 2017

Divadlo pre plebs

Príde mi dosť smiešne, keď niektorí ľudia (viac-menej ide len o ovce), ktorí o sebe tvrdia, že rozumejú reálnej (globálnej) politike, a dianiu vo svete a u nás doma, všetko chápu len v 1. ("ovčej") rovine chápania vecí.

To znamená, že keď nejaký politik niečo do meeedií vyhlási, alebo sa niečo v nejakých meeediách uverejní, tak títo "odborníci" na politiku hneď tomu uveria a chápu tomu doslovne - presne tak, ako to niekto povedal, alebo sa niekde napísalo.

Stačí, keď si niečo prečítali v mejnstríme alebo na "alternatíve", a hneď v tom majú "jasno"; hneď majú "rozumu" na rozdávanie.

Avšak neuvedomujú si hlavnú vec, a síce že politika je viac-menej len divadlo pre ovce, ktoré potrebujú autenticky vypadajúce príbehy/mýty, aby zostali v tom presvedčení, že politici sú skutočne tí, ktorí o niečom naozaj rozhodujú (podobne je to aj v USA s Trumpom, ktorý má presvedčiť ľudí dôveryhodne vypadajúcimi "príbehmi", že to on sám ako novodobý hrdina, ktorého si ľudia zvolili, pretransformuje spoločnosť v USA, a nie zákulisie, ktoré sa už samozrejme na tom vopred dohodlo, a dávno tento proces naplánovalo, pričom bude sa realizovať takým spôsobom, aby to vypadalo, že to celé realizuje Trump); že spoločnosť, ktorá si politikov volí, má naozaj na dianie v štáte priamy vplyv.

Tak napríklad máme tu akože ozajstný tvrdý politický boj Mečiara a spol. reprezentujúceho akože novú opozíciu, proti Smeru a Ficovi.

Samozrejme, že ide len o predstieraný súboj - je to divadlo pre naivných ľudí, ktorí stále potrebujú mýty, aby ich mohli skutoční riadiči v úzadí bábkovej politiky nasmerovať - "prepnúť" na iný spoločenský proces alebo smer vývoja spoločnosti.

GP dnes potrebuje k Ficovi a Smeru chápajúcu opozíciu, ktorá bude zvádzať akože boj s vládou, aby boli vytvárané príslušné podmienky a informačné pole na Slovensku, potrebné k transformácii spoločnosti na iné (globálne) parametre.

Mečiar aj Fico (= v podstate slovenský Putin v slovenských pomeroch, voči ktorému útočia jak liberasti, tak i hurá-patrioti, všetky mienko-tvorné aj "alternatívne" meeediá a 3. sektor - podobne ako proti Putinovi v Rusku) sú skúsené riadiace kádre globalistov (resp. ich periférie na Slovensku), ktoré si myslím veľmi dobre vedia, o čo ide, že dnes musia hrať túto hru - toto divadelné predstavenie pre ľudí (ale bohužiaľ, presne takýmto spôsobom ešte aj dnes prebieha reálne riadenie a myslím si, že ešte aj "nejaký ten piatok" bude, pretože pri ovciach to inak ani nejde - v skutočnej občianskej spoločnosti by to samozrejme muselo prebiehať inak).

Tie nižšie postavené - menej chápajúce riadiace kádre, meeediá a "elity" nižšej úrovne to pochopiteľne ani len netušia (a myslia si, že sa jedná o reálnu vec), ale o to práve ide, aby sa sami správali a rozhodovali úplne spontánne na základe svojich stereotypov v podmienkach, ktoré vytvárajú profesionáli-zasvätenci.

Keď si na mušku zoberieme napr. to Ficove "jadro" EÚ, tak rovnako ide o zámerné divadlo.
Fico vytvára akýsi mýtus o tom, ako chceme byť súčasťou "vyspelej" Európy, pričom oni nám na oplátku jasne navrhujú také parametre, podmienky a dávajú také odpovede, ktoré by prijal len naprostý politický debil-samovrah, čo Fico rozhodne nie je!

A tak tento príbeh bude mať vyústenie s pravdepodobným koncom, že my sme chceli, ale oni nie - oni nás okašlali, a tak sa musíme nejako zariadiť (akože) sami po svojom.

No a tu sa "z čista-jasna" vzhľadom na vzniknuté okolnosti (k takejto situácii hráči ako Fico alebo Zeman zámerne smerujú tento proces, aj za výdatnej podpory užitočných idiotov - pro-amerických liberálov v západnej EÚ), podsunie ovciam myšlienka, že nakoniec zostávame vo V4(+), ktorá sa v skutočnosti stane novým zdravším jadrom Európy, a súčasné "jadro" EÚ sa nechá "pekne-krásne" vyhniť.

EÚ sa možno navonok rozpadne na dve časti, pričom nejaké (hlavne ekonomické) väzby zostanú, lenže každá časť bude fungovať na odlišnejších politických princípoch/parametroch riadenia.

A presne takéto jednoduché príbehy a zámienky potrebujú ovce, vzhľadom k tomu, že to nie sú roboti na gombík, ktorých stačí prepnúť na príslušnú hodnotu, aby okamžite prijali zmenu priamo bez predošlého "uvarenia" verejnej mienky.