štvrtok 15. marca 2018

Rešpektovaní "ekonómovia" (skôr pseudo-ekonómovia)

Dnes zaužívaný pojem tzv. "rešpektovaný odborník" = pseudo-odborník, ktorý tára všeobecne platné a akceptované mejnstrímové poučky = dogmy = bludy, v tomto prípade ekonomické bludy!

Takýto "odborníci" sa často vyjadrujú k veciam za základe princípu: "poviem A, ale už zámerne nie B", alebo: "poviem B ale už zámerne nie A".

Na čo narážam?
Napr. na to, keď títo rešpektovaní "ekonómovia" tvrdia "A", že euro-fondy sú predmetom korupcie a rozkrádania (súhlasím), ale už nepovedia to "B", a síce že euro-fondy v rámci EÚ slúžia v bývalých socialistických krajinách, ako je aj SR HLAVNE na vynucovanie si poslušnosti domácich politikov voči západnej buržoázne-liberálnej "elite"!
Budeš poslúchať? Dostaneš euro-fondy!
Nebudeš poslúchať? Pritiahneme ti kohútiky s euro-fondami, a ty budeš musieť zvýšiť dane, čo sa nebude páčiť tvojim voličom, a tak zafinancujeme "opozíCIA", aby ťa vystriedala vo vláde, a táto nová vláda nám pôjde znova pekne na ruku, a za nejaký čas, keby nová vláda náhodou prestala "poslúchať", tak znova zafinancujeme "opozíciu", alebo vytvoríme ďalšie "ad-hoc" politické strany (resp. odborne v teórii riadenia tzv. "programovo-adaptívne moduly") a znova si dáme repete, a tak dokola, až pokým nám to ovce vďaka svojej nízkej úrovni chápania vecí dovolia = zbaštia!
Neskutočne primitívna ale veľmi účinná metóda, ak riadite spoločnosť plnú naivných a príliš dôverčivých oviec, ktoré nedisponujú potrebnými znalosťami a ani potrebnou úrovňou/mierou morálky.
Inak, k čomu sú nám vlastne tieto euro-fondy, keď ich možnosti využitia boli západom zámerne nastavené tak, aby sme tieto dotácie mohli využívať iba napr. na budovanie ciest, kanalizácií, čističiek a pod. (t.j. v podstate len takých prkotín, ktoré sme si za socializmus stavali za vlastné!), teda iba tam, kde nebudeme západným firmám a podnikom spôsobovať konkurenciu?
Sú nám v podstate k ničomu!
To znamená, že západ určite na eurofondoch nikdy neprerábal, ani neprerába, lebo to, čo vrazia do eurofondov a akože nám darujú s veľkou pompou, sa im rôznymi sofistikovanými cestičkami vráti nazad minimálne 10x!
Skutočne, západná "elita" nesúhlasila s rozšírením EÚ iba tak zo srandy (ani v prospech nášho blaha) a bez toho, aby si to tam predtým naši západní "partneri" poriadne neprepočítali.
Alebo si vážne myslíte, že sú totálne padnutí na hlavu? :D

Detto tzv. korupcia a na jej základe v ľudskom "stáde" zámerne určitými zákulisnými kruhmi a na nich napojenými politikmi, meeediami a 3. sektorom (užitočnými idiotmi, pseudo-aktivistami a agentami) vyvolávaná davová psychóza a účelovo vytvárané kauzy (samozrejme, že aj pravdivé) ako nástroje slúžiace na potápanie nepohodlných politikov (na každého niečo máme, ale my vypustíme cez svoje meeediálne "sračko-mety" príslušnú špinu v správny čas len na toho, koho potrebujeme politicky zdiskreditovať alebo odrovnať - primitívna taktika, ale medzi tupými ovcami a frustrovanými opicami stále veľmi efektívna), a na vytváranie emócií - s cieľom ovládať tupý, naivný a príliš dôverčivý dav (niekedy mám dojem, že väčšine ľudí na Slovensku nechodí od rána do večera nič iné po rozume, len samá korupcia!, korupcia!, všade len samá korupcia!, čo ideme kuva robííííť?! - možno by sa dal z toho spraviť aj fajný hudobný hit :D ).
Korupcia je v podstate iba bezvýznamná zástupná téma (marginálny spoločenský problém v porovnaní s ostatnými dôležitejšími/prioritnejšími problémami nášho národa), ktorá sa účelovo využíva na odvádzanie pozornosti ľudí v spoločnosti od jej hlavných problémov a ich skutočných príčin (korupcia je len následok - ide o integrálnu súčasť buržoázne-liberálnej parlamentnej "davo-kracie", kapitalizmu, a súvisí s priemernou morálkou spoločnosti, čo vám už ale títo kadejakí rôzni manipulátori verejnej mienky nepovedia!), a hlavne na odvádzanie pozornosti ľudí od obludných špinavostí, ktoré sa dejú vo svete (viď systematický globálny banksterský parazitizmus, vykorisťovanie a genocída ľudstva "vyvolencami") alebo na tom skvelom západe, alebo ktoré západ pácha na nás (viď vykorisťovanie cez nízke platy, daňové prázdniny a dotácie SR pre "investorov" = neo-otrokárov!; nutnosť SR splácať zahraničiu dlh aj s úrokom, ktorý je opätovne využívaný proti nám na rôzne špinavosti - viď zahraničné meeediá, 3. sektor a pod.!; zisky "investorov" nekončia v slovenskej ekonomike, ako by končili v prípade našich domácich podnikateľov, aby sa v nej ďalej točili, ale v zahraničí!).
Aj keby sa korupcia ihneď zajtra znížila o 20%, tak aj napriek tomu jednoducho povedané - chleba lacnejší na Slovensku nebude!
Na boji "neZiskoviek" proti korupcii by samozrejme nebolo nič zlé, keby tí ich (pomýlení) predstavitelia, ktorí konajú úprimne (teraz nemyslím vedomých agentov v žolde zeleného "sracáka"), dokázali nájsť správnu odpoveď minimálne na otázku, že pre KOHO (Slovensko?) a AKÉ ciele (slovenské?) v skutočnosti bojujú/pracujú v rámci svojho boja proti korupcii, a následne by na základe tejto odpovedi vedeli aj zaujať adekvátny postoj.

Mimochodom, čo nám povedia títo rôzni "odborníci" na ekonómiu o úroku = úžere (úrok je len eufemizmus pre úžeru, aby ho ľudia na svete lepšie zožrali!), ktorý je napr. v Koráne nafest zakázaný (hoci v islamskom bankovníctve môže byť zahrnutý v poplatkoch za bankové služby - ale aj tak má islamské bankovníctvo oproti západnému výhodu v tom, že banky v islamských krajinách musia obvykle udržiavať 100% rezervu, t.j. nie ako na západe, kde sa používa systém tzv. frakčných rezerv - banky v islamskom svete sú skôr investičnými spoločnosťami v rámci danej spoločnosti - tu aj dostávame čiastočnú odpoveď na otázku, že prečo západ, samozrejme okrem iného, systematicky vyvoláva v islamskom svete kadejaké prevraty a spôsobuje rozbroje), lebo ten ho pokladá za hriech proti Bohu = Alahovi?
Je podľa týchto "ekonómov" úrok z morálneho/mravného a etického hľadiska v poriadku?
Sú si vedomí toho, že úrok je hlavným faktorom spôsobujúcim infláciu (= zvyšovanie cien tovarov a služieb) v danej ekonomike, pretože výrobcovia, predajcovia a obchodníci sú nútení si zarátať k cene svojho výrobku, predávaného tovaru alebo k službe aj úrok?
Ďalej, chápu vôbec títo "odborníci" tomu, že úrok slúži globálnej zákulisnej "elite" (bankstrom) na parazitické odsávanie finančných prostriedkov z daných ekonomík, ktoré tam potom zákonite chýbajú poctivým ľuďom, a ktoré sú následne využívané touto skrytou paraziticko-vykorisťovateľskou "elitou" na špinavosti a genocídu páchané na celom ľudstve?
Zámerne to len taja, alebo sa boja o tom verejne hovoriť?

Chcú byť ľudia stále len "dobytok" určený na strihanie a zarezávanie?
Ak hej, tak nech podporujú takýchto rešpektovaných "ekonómov" a polit. strany (a ich politikov), ktoré sa na nich odvolávajú.


Riešenie dneška, keď vyriešime "kobylky". Toto treba podporiť, respektíve vyžadovať od našich politikov!
-------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/riesenie-dneska-2.html


Bezúročná ekonomika - alternatíva k súčasnému finančníctvu + vysvetlený dnešný finančný systém
------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/01/bezurocna-ekonomika-alternativa-k.html