pondelok 28. mája 2018

Zákaz interupcií na Slovensku

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/471036-iri-hlasovali-o-zivote-a-smrti-este-nenarodenych/

http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-33/#comment-138651

Rozumne a triezvo ohľadne tejto otázky argumentuje R. Fico:

Predseda Smeru-SD Robert Fico nepodporí návrh zákona, ktorým chcú kotlebovci zakázať umelé prerušenie tehotenstva. Je podľa neho v rozpore s Ústavou SR.
-----------
http://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-r-fico-nezahlasuje-za-kotlebovsky-z/327075-clanok.html

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/846427405541283/

V dnešnom type spoločnosti (konkrétne v liberálnej spoločnosti) by sa objektívne jednalo o obmedzenie slobody jednotlivca - ako tvrdí R. Fico.
Väčšina spoločnosti na Slovensku momentálne nie je pripravená na zákaz alebo výrazné obmedzenie interupcií.
Kvôli nedostatočnej sociálnej politike štátu si veľa žien netrúfne donosiť neplánovane počaté dieťa a samostatne sa oň starať bez partnera alebo manžela, podobne je to aj s mužmi, ktorí pri aktuálne obecne nízkych platoch na Slovensku radšej uprednostnia konzum a hedonizmus - teda potrat, než by mali min. roky investovať podstatnú časť svojho mizerného platu do neplánovane počatého dieťaťa.
Pričom podotýkam, že ľudia u nás na Slovensku chcú zakladať rodiny a mať deti (v porovnaní so západom ešte nie sme až tak zdegenerovaní konzumným kapitalizmom a hedonizmom), lenže sú zámerne terorizovaní ekonomickými zbraňami!

Zo strany ĽSNS (konkrétne jej zákulisných kurátorov) ide viac-menej iba o populistický krok s cieľom získať čo najviac konzervatívnych a kresťanských/katolíckych voličov (hoci mnohí z nich to najskôr robia z vlastného presvedčenia), pričom ich návrh vôbec neberie ohľad na typ spoločnosti (liberálna), v ktorej dnes žijeme (resp. na aktuálny reálny stav riadeného objektu).
Oni by chceli presadzovať svoje filozoficko-ideologické a svetonázorové predstavy na úkor väčšiny - presne ako fašisti (a fašizmus je vždy buď skryte alebo otvorene vláda menšiny nad väčšinou) alebo ako (psycho)trockisti (psycho-trockizmus = zjednodušene posadnutosť).

Samozrejme, že potrat nie je ideálnym riešením (Bohužiaľ, zatiaľ ešte nežijeme v ideálnej spoločnosti a dlho nebudeme - všetko závisí na ľuďoch) a žena by mala po ňom siahnuť iba ako po poslednej možnosti.
Lenže my nemôžeme ignorovať objektívne problémy súčasnej buržoázne-liberálnej spoločnosti, ako je účelová permanentná propagácia sexuálneho kultu a účelový permanentný ekonomický teror páchaný na občanoch, a nejako ich musíme pragmaticky riešiť.
A interupcia zatiaľ môže byť riešením, i keď ako som už povedal - určite nie ideálnym.

Počet vykonaných interupcií na Slovensku podľa oficiálnych štatistík každoročne klesá a najlepším riešením určite nie je zákaz interupcií, keď sa žene odoberie možnosť slobodne sa rozhodnúť podstúpiť interupciu, ale systémová osveta spoločnosti (žien) s dôrazom na morálnosť interupčného zákroku (čo do určitej miery funguje aj dnes - nech si nikto nemyslí, že žena podstúpi procedúru interupcie len tak ľahko ako napr. "zákrok" v kaderníctve - tu sa aj otvárajú možnosti pre agendu RKC a pro-life neziskovky/mimovládky alebo občianske združenia) a s dôrazom na zdravotné riziká a následky v súvislosti s vykonaním interupčného zákroku (čo do určitej miery funguje aj dnes), a samozrejme zvyšovanie ekonomickej zabezpečnosti ľudí na Slovensku (to v prvom rade - viď socializmus, kde bola pôrodnosť omnoho vyššia, než je dnes, a to aj napriek vyššiemu počtu vykonaných interupčných zákrokov, čo samozrejme súviselo s horšou dostupnosťou antikoncepčných prostriedkov oproti dnešku).
Interupcie tu zatiaľ budú, a preto je logické zamerať sa na zvyšovanie počtu CHCENÝCH tehotenstiev, ako tomu bolo za socializmu, na ktorý tak moc ĽSNS a asi aj väčšina katolíkov žlčovito pľuvajú.


http://www.vodaksb.eu/diskuse/politika/comment-page-33/#comment-138651

Čo sa týka potratov, tak mám osobnú skúsenosť u známej, ktorá podstúpila interupciu pred rokmi, po rokoch znova otehotnela s už iným mužom a porodila.
Nepýtal som sa jej, či má z toho dnes nejaké výčitky svedomia, dôležité je, že je šťastná z dieťaťa a náležite sa oň stará.
Viem len, že vtedy nebolo pre ňu ľahké podstúpiť interupciu (predsa sa nejedná iba o taký bežný "zákrok" ako napr. ostrihanie v kaderníctve), aj v nemocnici doktori spravili určitú osvetu - lenže nešlo to inak, lebo v tej dobe ešte objektívne nebola pripravená na materstvo s vtedajším chlapom, s ktorým sa neskôr z opodstatnených dôvodov rozišla.
Dnes mi to subjektívne pripadá ako správny krok (hoci nie ideálny - ale dnes ešte nežijeme v ideálnej spoločnosti a možno ani nikdy nebudeme).

A navrhovať také riešenie, že nech žena donosí svoje dieťa a potom ho dá na adopciu - tak to môže iba úplný debil.
To žiadna NORMÁLNE vychovaná žena nespraví (iba žena "inkubátor", ktorá to robí za peniaze), lebo by to bolo pre ňu ešte horšie než podstúpiť potrat (čo určite nie je pre väčšinu žien nič príjemného).


> Existuje aj zákon nad Ústavu. Boží zákon. A tam sa píše: Nezabiješ

On ti Boh osobne povedal, že taký zákon existuje?
Dokáž to objektívne, povedali by ti ateisti.

Poďalšie, žiaden zákon neplatí absolútne a ani ten tebou uvedený (ktorý určite nebol odfaxovaný priamo od Boha), pretože aj pre zámerné usmrtenie môže existovať x menej alebo viac oprávnených alebo neoprávnených dôvodov a vždy závisí na okolnostiach a mravnom stupni daného jedinca (pri ľudskom type psychiky "zviera" Boh toleruje takémuto jedincovi viac mravných "prešľapov" než u človeka, ktorý je bližšie k Človečiemu typu psychiky - ale takýto typ človeka už z princípu robí menej mravných "prešľapov" vzhľadom k tomu, že disponuje vyššou reálnou, resp. nepredstieranou úrovňou osobnej mravnosti) a tiež aj spoločnosti ako celku.

A preto sám ži podľa tohto zákona a nenúť, aby podľa neho alebo iných tebou preferovaných údajne božích zákonov/prikázaní žili aj ostatní ľudia.

Vieš, dnes si ešte väčšina ľudí nemyslí, že potrat = klasická vražda, ale berie ho ako menšie zlo, resp. vynútené zlo, takže čo tu chceš presadzovať niečo nasilu ako taký fašista tzv. psycho-trockistickým (zjednodušene = posadnutosť) spôsobom?
A fašizmus je vždy buď zjavná alebo skrytá vláda menšiny nad väčšinou.

Ako uviedol aj Fico: Na zákaz alebo výrazné obmedzenie interupcií na Slovensku zatiaľ neexistuje dostatočná spoločenská objednávka (resp. dostatočný dopyt).
Zo strany ĽSNS (presnejšie jej kurátorov) ide len o populistický krok na dosiahnutie dopredu určených skrytých cieľov.


ĽSNS prakticky navrhuje celoplošný zákaz potratov, pretože väčšinu prípadov potratov netvoria interupcie znásilnených žien a žien, ktoré čakajú defektný plod.
Však, čo iného to je, ak sa žena nemôže sama na základe svojho rozumu a svedomia slobodne rozhodnúť, či podstúpi interupciu?

A lekár, ktorý má problém s vykonaním interupcie, tak nech je mu umožnené, aby ju nemusel vykonať.
(Aj keď, podľa mňa je to dosť pokrytecké vzhľadom na to, že dnešná západná medicína v podstate človeka nevylieči, iba permanentne lieči, čo je pochopiteľne zámer vyšších úrovní riadenia sveta.
Lebo na jednej strane má nejaký lekár problém so svedomím vykonať interupciu, ale na strane druhej mu nerobí problém pomaly človeka zabíjať napr. chemoterapiou.
Tak, o čom to potom je?)
Ani na jatkách nemôže pracovať každý (niekto nedokáže zabiť ani v sebaobrane, pretože má tak silné svedomie, a preto logicky nemôže byť ani vojakom), ale našťastie sa nájdu aj takí, ktorí to dokážu robiť, lebo inak by dnes ľudstvo pomrelo od hladu (v budúcnosti, keď možno ľudia prejdú na rastlinnú stravu, tak to už nebude potrebné robiť, ale zatiaľ sa ešte bohužiaľ bez toho nezaobídeme).


> PS: Kotlebovi v ziadnom pripade neslo o potraty, ale isiel po volicoch KDH. Chladny kalkul z jeho strany.

Neviem, o čo presne ide Kotlebovi, pretože ho osobne vôbec nepoznám - toto ale v tomto prípade nie je až tak dôležité.
Podstatné je to, že kurátorom ĽSNS ide najskôr o to, aby na Slovensku nemohla vzniknúť žiadna vláda bez hlasov ĽSNS (= závislosť každej vlády na ĽSNS a jej kurátoroch).
Ja typujem, že ĽSNS v budúcich voľbách získa okolo 15-20% voličských hlasov.
Cieľ je - nasadiť Ficovi a spol. slučku okolo krku, ako tu už niekto v diskusii trefne napísal.
Prax je kritériom pravdy - t.j. uvidíme a potom vyhodnotíme.


> Cico, ty si predsa nič nevyvrátil. Dokážeš život stvoriť, keď si vyhradzuješ právo rozhodovať o tom kto bude žiť a kto nie?
Veď ani nevieš, či raz budeš mať vlastné deti, a už teraz chceš mudrovať o ostatných.

Tu až tak nešlo o nejaké vyvracanie tvojich názorov (veď i ja a nielen súhlasím s tým, že potrat nie je ideálne riešenie, pretože dnes ešte nežijeme v ideálnej spoločnosti, avšak nejaký zákaz vykonávania interupcií by neodstránil príčiny daného problému, ba dokonca by mohol vyrobiť ešte ďalšie problémy navyše), ale o hlbšiu analýzu problematiky inerupcií (prečo ĽSNS práve teraz prišla s týmto návrhom, kto za ním v skutočnosti stojí, kto mu poskytuje priestor v "alternatívnych" meeediách a komu je to v skutočnosti ku prospechu) s ohľadom na súčasný typ (liberalizmus) a stav (nízky stupeň mravnosti a ekonomický teror) spoločnosti, v ktorej žijeme - že momentálne v našej spoločnosti objektívne neexistuje kritický dopyt po výraznom obmedzení vykonávania interupcií, pretože v opačnom prípade by tu už boli potraty dávno zakázané.

A to práve ty chceš rozhodovať za ostatných (a nie ja) a nanucovať im svoje filozoficko-ideologické sveto-názory ako fašista, keď chceš namiesto osvety a osobných príkladov, pomocou zákonov väčšine spoločnosti nanútiť výrazné obmedzenie vykonávania interupcií, po čom dnes nie je až taký spoločenský dopyt a dokonca u nás podľa oficiálnych štatistík každoročne klesajú prípady vykonávaných interupcií.
Takže, o čo vlastne ide?
Cui bono?
Interupcie sú viac-menej len účelová zástupná téma, ktorej sa pripisuje väčšia dôležitosť, než v skutočnosti má.

Boh dal ľuďom slobodnú vôľu a možnosť voľby (teda robiť i vedomé alebo nevedomé chyby, neideálne rozhodnutia a dokonca páchať aj vyložené zlo), rozum a svedomie, a tiež aj možnosť započať nový ľudský život.
Z toho logicky vyplýva, že žena má aj možnosť voľby dobrovoľne ukončiť svoje tehotenstvo z určitých dôvodov (buď sa rozhodne sama alebo po dohode s partnerom).
Podľa mňa sa vzhľadom na súčasnú mravnú úroveň spoločnosti (iné by to bolo u vysoko mravnej a spravodlivej spoločnosti - lenže tam by už z princípu nedochádzalo k potratom často) nejedná o neodpustiteľný Boží hriech, pretože tá žena má pre prerušenie svojho tehotenstva viac-menej opodstatnené/oprávnené a pádne dôvody (je to podobné, ako keď lovec zabije zviera, aby prežil).